Strony

czwartek, 3 marca 2016

Rewal - Park Wieloryba

Czasami od plażowania trzeba troszkę odpocząć. Oczywiście słodkie lenistwo jest całkiem przyjemne.. ale co za dużo to niezdrowo.  Dlatego będąc nad morzem zawsze szukamy dodatkowych atrakcji, które można zobaczyć. Tym razem spełniając potrzeby naszej sześcioletniej córki udaliśmy się do Parku Wieloryba w Rewalu.

Park Wieloryba jest podzielony na cztery strefy tematyczne - Bałtyk, Piraci i Papugi, Potwory z Głębin i Giganci Oceanów.


Tutaj możecie zobaczyć jak wygląda park z lotu ptaka
Park Wieloryba


W każdej ze stref możemy zobaczyć makiety powiązane z daną strefą.  I tak w strefie Bałtyk możemy spotkać makiety ryb żyjących w naszym morzu, strefa Piraci i Papugi  to postacie piratów jak również akcesoria związane z piractwem. Potwory z Głębin ukazują  niejednokrotnie przerażające stworzenia zamieszkujące morskie głębiny, a giganci oceanów jak sama nazwa wskazuje to po prostu makiety  olbrzymów zamieszkujących oceaniczne wody. 
I tak podróżując po parku naszym oczom ukazują się: rekin młot, żarłacz biały, żarłacz tępogłowy,  samogłów, kałamarnica i wiele wiele innych. Najbardziej okazałym i największym eksponatem jest oczywiście płetwal błękitny. Ma on aż 35 metrów długości.   Oprócz gigantycznych rozmiarów co jakiś czas wieloryb tryska wodą ku uciesze najmłodszych.

Dzieci (ale nie tylko)  mają nie lada atrakcję porównując rozmiary swoje i wieloryba. 
Cały park można potraktować jako atrakcyjną ścieżkę edukacyjną 

Najmłodsi mają jeszcze możliwość wyszalenia się na placu zabaw oraz statku pirackim a na rodziców czekają leżaki i hamaki. W pobliskiej tawernie można zaś zaopatrzyć się w napoje.

Moim zdaniem park jest ciekawy i warty odwiedzenia w wiosenno - letnie popołudnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz